Pirro Cako - Ne Jemi Si Dy Brigje текст песни

Текст песни Ne Jemi Si Dy Brigje - Pirro CakoNe jemi si dy brigje, dy brigje te nje lumi
Ne endrra qajme e qeshim te dy bashke
Te flas pa fund gjithe diten,
Por ti nuk me pergjigjesh
I rende na paska qene per ne ky fat
Nje ure dua te ngre te lidhen brigjet tona
Me zemer dhe me endrra do ta mbaj
Te vij, te mbeshtes koken, mbi supin tend te fle
Pastaj te hesht, te qesh, te qaj
(Refreni)
Ne jemi si dy brigje te nje lumi
Perjete perballe, perjete te ndare
Ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
Ndersa diten mbetemi te huaj si me pare
Nje dite po nuk me pe ne vendim tim ngujuar
Nje nate pa hene po sme dallove dot
Mos u beso shume fjaleve qe thone te kam harruar
Beso te une, me shume sesa ne zot
(Refreni)
Ne jemi si dy brigje te nje lumi
Perjete perballe, perjete te ndare
Ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
Ndersa diten mbetemi te huaj si me pare
Nje dite po nuk me pe ne vendim tim ngujuar
Nje nate pa hene po sme dallove dot
Mos u beso shume fjaleve qe thone te kam harruar
Beso te une, me shume sesa ne zot
(Refreni)
Ne jemi si dy brigje te nje lumi
Perjete perballe, perjete te ndare
Ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
Ndersa diten mbetemi te huaj si me pareАвторы: Pirro çako


Pirro Cako - Mos Më Krahaso
Альбом Mos Më Krahaso
дата релиза
22-06-2015
Внимание! Не стесняйтесь оставлять отзывы.